Kurultay Sosyal Programı

Kurultayımızın sadece bilimsel açıdan değil sosyal ve kültürel açıdan da sizlere unutulmaz bir deneyim yaşatması için elimizden gelenin en iyisini için gayret edeceğiz. Bu kapsamda şu ana kadar netleşen ve üzerinde çalışmalar yaptığımız faaliyetleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

  • Kurultayımızın başladığı ilk günün akşamında Sivas Cumhuriyet Üniversitesinin katkılarıyla ücretsiz GALA Yemeği programımız olacaktır. GALA Yemeği sonrası Aşıklar diyarı Sivas’ımızın meşhur Aşık Atışmasına tanıklık edeceksiniz.

  • Ayrıca Sivas Halay Ekibinin gösterisini de sizlerin beğenisine sunacağız.

  • Kurultay bitiminde dünya kültür mirası listesine girmiş olan Divriği Ulu Cami ziyareti planlanmış olmakla birlikte Camide yapılan tadilat tamirat nedeniyle gezi iptal edilmiş olup onun yerine şehir merkezinde yer alan tarihi ve kültürel değerlerimiz ziyaret edilecektir.

  • Kurultaya eşleri ve çocukları ile katılmayı planlayan akademisyenlerimiz için kurultay boyunca şehir içi ve yakın ilçeler gezisi ücret mukabili tertip edilecektir. Bu kapsamda şehir içerisinde yer alan ve ülkemizde başka bir örneği olmayan Paşa Fabrikasında bulunan Hobbit Evleri gibi yerlerin gezilmesi imkanı olacaktır.

  • Sivas Kongresinin 100. yılı münasebetiyle Sivas Kongresinin Anlam ve Önemi üzerine program düzenlenecektir.

SİU 2019 Düzenleme Kurulu